Czym jest Sensoplastyka? Najprościej można powiedzieć, że jest to plastyka z wykorzystaniem wszystkich zmysłów. Plastyka, która w trakcie wspaniałej zabawy rozwija zmysł dotyku, węchu, wzroku, a czasem nawet smaku. W „Dobrym Przedszkolu” w Rumi dobrze wiemy, jak ważne dla rozwoju naszych przedszkolaków są tego rodzaju zajęcia. Dlatego też spotkania z Sensoplastyką w grupie Kubusiów organizowane są regularnie. Tym razem dzieci bawiły się cieczą nienewtonowską.Na czym polega jej niezwykłość? Zwykła ciecz pod wpływem nacisku rozlewa się na boki. Natomiast ciecz nienewtonowska zmienia swoje właściwości. Zmienia się jej „twardość” W sprzyjających warunkach, przy odpowiednim nacisku można nawet po niej chodzić. Cy sztuka ta udała się Kubusiom? O to prosimy już zapytać dzieci.:-)

Poprzedni wpis
Następny wpis
Kopiowanie zabronione.
Wydarzenia Zajęcia z Sensoplastyki (ciecz Nienewtonowska)-Kubusie