» Zajęcia taneczno-ruchowe

ZAJĘCIA TANECZNO-RUCHOWE

Wszelkie zabawy ruchowe podejmowane są u dzieci instynktownie i spontanicznie. Dlatego też już od najmłodszych lat poruszają się w rytm melodii, czerpiąc z tego wiele radości. Nauka tańca dla dzieci to wspaniała przygoda i możliwość kreowania nowych doświadczeń u przedszkolaków. Zajęcia taneczne wywołują u dzieci radość, rozwijają wyobraźnię i oddziałują na emocje. Nasze przedszkolaki nie lubią się nudzić, pragną doświadczać czegoś interesującego i po prostu wyszaleć. Dzięki intensywnemu wysiłkowi fizycznemu maluchy mają możliwość pozytywnego spożytkowania energii i rozładowania napięć.
Nauka tańca w tym także towarzyskiego nie opiera się na rywalizacji. Wręcz przeciwnie, uczy pracy w grupie, wzajemnej pomocy i właściwych norm zachowania. Taniec kształtuje pozytywne cechy charakteru, takie jak cierpliwość, wytrwałość, odwaga i odporność na zmęczenie. Dziecko dzięki regularnym treningom jest bardziej świadome swoich indywidualnych możliwości, co z pewnością zaprocentuje w szkole i później w dorosłym życiu.
Taniec jest także idealnym zajęciem dla dzieci nieśmiałych. Uczy radzenia sobie z emocjami, dodaje odwagi i pewności siebie. Innymi słowy – stwarza możliwość przełamywania barier. Ćwiczenia taneczne i nauka kroków to o wiele więcej niż mogłoby się wydawać. Taniec usprawnia pamięć, koncentrację, spostrzegawczość, orientację, a także inteligencję ruchową i twórczą. To wspaniałe połączenie aktywności fizycznej z zabawą.