» Zajęcia piłkarsko-sportowe

ZAJĘCIA PIŁKARSKO-SPORTOWE

Piłka nożna to sport zespołowy – bez współpracy i wspólnego dążenia do celu drużyna nie wygra żadnego meczu. Trenerzy wpajają dzieciom tę wartość już od początku przygody z futbolem. Przedszkolaki uczą się, że tylko dzięki połączeniu sił mogą osiągnąć sukces i że egoistyczne zachowanie popsuje każdą akcję, nawet tę misternie rozegraną. Jednak piłka nożna to nie tylko wpajanie małym sportowcom zasad „fair play” i kształtowanie umiejętności współdziałania w drużynie. Piłka nożna to także ćwiczenia wykonywane podczas treningów piłkarskich, które angażują wiele grup mięśniowych. Ważna jest nie tylko szybkość i wytrzymałość, ale też gibkość. Piłkarskie aktywności wzmacniają i uelastyczniają mięśnie, a także zwiększają sprężystość torebek stawowych. Przedszkolak, który regularnie trenuje, jest mniej podatny na urazy, nie tylko złamania i zwichnięcia, ale też skrzywienia kręgosłupa. Regularna aktywność w dzieciństwie jest inwestycją w dobry stan zdrowia w przyszłości. Zapobiega pojawieniu się poważnych chorób, takich jak: cukrzyca, astma, nadciśnienie tętnicze czy miażdżyca, a także wszelkich dolegliwości, które wywołują otyłość.