» Ramowy rozkład dnia

GodzinaCzynnośćOpis
6:30 – 8:30Schodzenie się dzieci, gry i zabawy poranne
Maleństwa, Tygrysy
* Witamy dzieci (podanie ręki, „żółwik”, „piąteczka”) i zapraszamy do naszych sal zabaw.
* Zabawy indywidualne lub grupowe w kącikach zainteresowań.
* Praca indywidualna z dzieckiem (karty obserwacji).
* Czytanie bajek przez nauczyciela lub zaproszonego rodzica. *Ćwiczenia poranne lub zabawy ruchowe.
8:15 – 8:25Czynności sanitarno-higieniczne przed śniadaniem
Maleństwa, Tygrysy
*Doskonalenie czynności samoobsługowych, wdrażanie dzieci do samodzielności.
8:30 – 8:50Śniadanie
Maleństwa, Tygrysy
*Uczymy się właściwego zachowania przy stole, spokojnej rozmowy, nakrywania i sprzątania.
Zajęcia wychowawczo dydaktyczne
Tygrysy
*Zajęcia edukacyjne objęte tematyką planów miesięcznych wyzwalających aktywności dzieci w różnych sferach rozwoju. *Prowadzenie zajęć metodą dobrego startu. *Zabawy rytmiczne, zestawy ćwiczeń gimnastycznych, zabawy wdrażające szacunek do świata zwierząt i roślin.
9:50 – 10:00Czynności sanitarno-higieniczne przed II śniadaniem
Maleństwa, Tygrysy
*Doskonalenie czynności samoobsługowych, wdrażanie dzieci do samodzielności.
10:00 – 10:15II Śniadanie
Maleństwa, Tygrysy
*Częstowanie dzieci owocami i warzywami.
Pobyt na świeżym powietrzu.
Tygryski
*Inspirujemy dzieci do zabaw edukacyjnych lub swobodnych w ogrodzie przedszkolnym.
*Prowadzimy gry i zabawy ruchowe, spacery, wycieczki, obserwacje przyrodnicze. *Powrót do przedszkola – samodzielne odkładanie garderoby i obuwia. *Przy niekorzystnej pogodzie: zabawy ruchowe w sali lub na sali zabaw.
Czynności sanitarno-higieniczne przed obiadem.
Tygryski
*Doskonalenie czynności samoobsługowych, wdrażanie do samodzielności.
Obiad:
Tygryski
*Uczymy się właściwego zachowania przy stole, spokojnej rozmowy, nakrywania i sprzątania po sobie.
Odpoczynek poobiedni:
Tygryski
*Dzieciom młodszym organizujemy odpoczynek na leżaku, czytamy bajki, słuchamy wspólnie muzyki relaksacyjnej, dzieciom które nie odpoczywają na leżaku, proponujemy spokojne zajęcia wyciszające.
*Dzieci starsze biorą udział w zabawach cichych i grach przy stoliku, zabawach w kącikach zainteresowań. W tym samym czasie możemy wyjść na spacer lub prowadzimy zajęcia dodatkowe.
Czynności sanitarno-higieniczna
Tygryski
*Doskonalenie czynności samoobsługowych, wdrażanie do samodzielności.
Podwieczorek
Tygryski
*Zajęcia edukacyjne z języka angielskiego, zapoznanie się z językiem obcym, nauka podstawowych zwrotów poprzez zabawę
Zajęcia indywidualne, pobyt na świeżym powietrzu
Tygryski
*Prowadzimy zabawy wspomagające rozwój. Pracujemy z dziećmi indywidualnie lub z grupą dzieci o zbliżonych potrzebach edukacyjnych.
*Korzystamy ze spacerów i zabaw na świeżym powietrzu. Doskonalimy umiejętności zdobyte przez dzieci podczas zajęć.
Inspirujemy dzieci do podejmowania samodzielnego działania.*Zabawy zorganizowane lub dowolne w sali lub na placu zabaw wynikające z zainteresowań dzieci
*od godziny16:00 kontakty indywidualne. Rozchodzenie się dzieci (zwracamy uwagę, aby każde dziecko zostało przez nas zauważone i pożegnane.

Przedstawiony powyżej Ramowy Rozkład Dnia jest ogólnie obowiązujący w naszym przedszkolu.

W wyjątkowych sytuacjach zajęcia mogą być modyfikowane lub łączone w zależności od potrzeb.