Język Angielski

W naszym przedszkolu wprowadzamy dzieci w świat języka angielskiego w naturalny sposób, bowiem chcemy, aby język angielski stał się od najmłodszych lat częścią ich codziennego życia.

Zajęcia odbywają się codziennie po pół godziny i prowadzone są w formie zabawy, w korelacji ze wszystkimi obszarami edukacji. Do wprowadzenia i utrwalenia słówek i zwrotów wykorzystujemy również, w miarę możliwości, sytuacje z dnia codziennego (zabawy dowolne, posiłki, spacery itp.)
Podczas zajęć koncentrujemy się głównie na nauczaniu dwóch sprawności: słuchania i mówienia.
Rozwijanie sprawności słuchania odbywa się poprzez:
– osłuchanie się z brzmieniem języka angielskiego,
– reagowanie na proste polecenia i pytania.

Dzieci:
– słuchają nauczyciela z jednoczesnym obserwowaniem jego gestów i mimiki,
– słuchają nagrań w języku angielskim (historyjki, dialogi, piosenki, wierszyki)
– słuchają tekstu czytanego,
– słuchają i oglądają programy edukacyjne, filmiki, bajki animowane w języku angielskim.

Rozwijanie sprawności mówienia odbywa się poprzez:
– powtarzanie za nauczycielem, nagraniem,
– konstruowanie prostych wypowiedzi,
– odgrywanie scenek lub dialogu,
– recytacja wierszyka, śpiewanie piosenki,
– opowiadanie historyjki obrazkowej,

Zajęcia wzbogacane są pracami plastycznym i ćwiczeniami przygotowującymi do nauki sprawności pisania.

Dzieci wykonują ćwiczenia językowe w postaci graficznej: łączenie, uzupełnianie rysunku, rysowanie po śladzie, odwzorowywanie, samodzielne rysowanie.

Oferta Język Angielski