23 kwietnia obchodzone będzie uroczyście wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi.
Tego dnia szczególnie powinniśmy pomyśleć o tym, jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę. Warto zastanowić się, jak pomóc Pani Ziemi, aby ten wspólny dom był zdrowy, piękny i czysty.

Z okazji tego ważnego święta w Dobrym Przedszkolu w grupie „Kubusiów ”
i „Tygrysków ” odbędą się zajęcia, mające na celu uświadomienie dzieciom, jakie niebezpieczeństwo grozi środowisku naturalnemu ze strony człowieka, rozwijanie troski o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi oraz zapoznanie maluchów z pojęciem „recykling” i istotę segregowania śmieci.

Dzieci, już na początku dnia otrzymają zielone listki, które przyczepią sobie do bluzeczek na znak przyjaźni z Przyrodą.
Zwieńczeniem Dnia Ziemi w Dobrym Przedszkolu w Rumi będzie sprzątanie okolicy Przedszkola połączone z segregowaniem śmieci, gdyż świadomość ekologiczną warto wyrabiać u dzieci już od najmłodszych lat, bo „czym skorupka za młodu nasiąknie…”

Poprzedni wpis
Następny wpis
Kopiowanie zabronione.
Komunikaty dla rodziców Międzynarodowy Dzień Ziemi