» Język angielski

JĘZYK ANGIELSKI

Czeskie przysłowie mówi, że „każdy nowy język daje człowiekowi nowe życie”. Idąc tym tropem naukowcy udowodnili, że kontakt z językiem obcym w okresie niemowlęctwa przyczynia się do szybszej nauki tego języka w przyszłości. Wczesna nauka języka obcego przedszkolaków, to najlepsza inwestycja w lingwistyczną przyszłość dziecka. Nauka języka obcego dzieci wpływa na rozwój strategii uczenia się oraz na ogólny rozwój umysłowy dziecka. Ucząc języka angielskiego przedszkolaków, kształtuje się ich świadomość społeczna oraz kulturowa. Dodatkowo, metody wykorzystywane w czasie nauki angielskiego zazwyczaj związane są z zabawą, dlatego też dzieci automatycznie kojarzą przyjemne doświadczenie jako sposób na naukę bez wysiłku. Pamiętając o tym wszystkim zapraszamy na codzienne zabawy z językiem angielskim w naszym przedszkolu.