» Edukacja mobilna

EDUKACJA MOBILNA

Edukacja mobilna, czyli zabawy z robotami i aplikacjami mobilnymi.

Umiejętność programowania w kontekście przyszłości dzieci jest tak ważna, że coraz częściej zaczyna być traktowana na równi z nauką czytania, pisania czy języków obcych. To, że dziecko uczy się programowania, nie oznacza, że musi w przyszłości zostać programistą czy nawet pracować w sektorze IT. Znajomość świata nowych technologii oraz zasad ich działania pozwoli dzieciom w przyszłości lepiej odnaleźć się i na rynku pracy, i generalnie w życiu, Dlatego właśnie w „Dobrym Przedszkolu” w Rumi prowadzimy zajęcia edukacyjne, których zadaniem jest wprowadzenie dzieci w świat programowania. Zabawy czy gry związane z programowaniem wcale nie muszą angażować komputera czy tabletu. Można je zorganizować nawet na świeżym powietrzu i połączyć z codzienną dawką aktywności fizycznej. Kompetencji programistycznych będzie uczyła dziecko każda gra i zabawa, w której będzie musiało rozwiązać jakiś problem – zidentyfikować go, pomyśleć o możliwych wyjściach i w końcu – zaprojektować i wdrożyć rozwiązanie. Przy czym nie chodzi wcale o rozwiązania technologiczne, ale o to, by np. znaleźć wyjście z labiryntu, pokonać tor przeszkód czy połączyć pasujące do siebie elementy. Naszym przedszkolakom w rozwiązywaniu tego rodzaju problemów pomagają roboty edukacyjne czyli bee boty oraz Photony.