» Capoeira

CAPOEIRA

Capoeira jest połączeniem sztuki walki, akrobatyki, elementów tańca, rytmu i muzyki. Capoeira jest sportem, grą, jest częścią kultury afro brazylijskiej. Dla osób trenujących to nie tylko trening na sali, ale przede wszystkim pewna filozofia życia. Na zajęciach najpierw uczymy się koordynacji ruchowej, poznajemy własne ciało i nabieramy kondycji.

Uczymy się również „ginga”, podstawowego i najbardziej charakterystycznego elementu w Capoeira. To właśnie ginga sprawia, że walka ta ma charakter tańca. Później przychodzi czas na kopnięcia i uderzenia, które są potem przydatne w realnej walce, a także na elementy akrobatyki. Nieodzowną częścią Capoeira są elementy muzyki, śpiewu i gry na instrumentach, które nadają tempo grze.

Co ta sztuka walki może dać dziecku?

Poprawia kondycję fizyczną, sylwetkę, daje poczucie bezpieczeństwa i większej pewności siebie. Kształtuje zainteresowania dziecka muzyką, tańcem, sztuką walki, akrobatyką itp. Dziecko uczy się altruizmu oraz zasad i norm powszechnie obowiązujących w grupie oraz szacunku do innych osób (trenera, swoich rówieśników, starszych kolegów i koleżanek).