» Dla rodziców » 15.09 wyjście Tygrysów do Filharmonii Kaszubskiej

15.09 wyjście Tygrysów do Filharmonii Kaszubskiej

12 września 2022

15.09 wyjście Tygrysów do Filharmonii Kaszubskiej

Dnia 15.09. (czwartek) grupa Tygrysów wybiera się do Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie na pokazy filmów dla najmłodszych widzów 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Poniżej przestawiamy repertuar dla naszych Pociech:
ANIMACJE Odcinek pilotażowy „Tęsknota” (seria: „Wielka Księga Uczuć”) reż. Wiola Sowa 7’ / EGoFILM 2020 Zbiór zabawnych historii o pani Miłce, nauczycielce do zadań specjalnych, teatralnym pajacyku i grupie przedszkolaków, których nie da się nie lubić. Każdy z odcinków serii poświęcony jest innemu uczuciu. Historie opowiadają, między innymi, o tęsknocie, wstydzie, pogardzie, zazdrości, miłości, nienawiści. Na końcu każdego odcinka znajdą się praktyczne rady dla dzieci i dorosłych. Odcinek pilotażowy „Królewicz” (seria: „Maleńkie Królestwo Aurelki”) reż. Marta Stróżycka, 7’/ EGoFILM 2020 Kto by nie chciał być królewną! Albo księciem. Przechadzać się w koronie po pałacu, wydawać rozkazy, siedzieć na tronie… Żadnych obowiązków, same przyjemności. Ale czy aby na pewno tak właśnie wygląda życie królewny? A co zrobić, kiedy korona ciśnie w głowę, tron jest twardy, najpiękniejsza suknia świata uwiera pod pachami, a Wielki Ochmistrz ciągle zawraca głowę jakimiś rozporządzeniami? Jakby tego było mało, pod wieżą zjawia się zarozumiały królewicz o imieniu dłuższym niż szyja żyrafy, a z krzaków wyłazi pomarańczowy smok obżerający się krówkami. Jak ma sobie z tym wszystkim poradzić jedna mała Aurelka…? Nawet na największe kłopoty znajdzie się sposób, jeśli tylko ma się poczucie humoru, odwagę i własne zdanie. Przyda się też mądra Jaga z kotem Babą… Odcinek pilotażowy „Złowróżbne spaghetti” (seria: „Bajka na końcu świata”) reż. Marcin Podolec, Kacper Zamarło, 7’/ EGoFILM 2022 Wiktoria i Bajka wędrują, by odnaleźć rodziców. Mijają dymiące kratery, wymarłe lasy i gruzowiska, a kierunek wyznaczają im tajemnicze światła na niebie. Świat po wielkim wybuchu to zdecydowanie nie najlepsze miejsce dla dziewczynki i psa. Jeśli już jednak mamy tam dziewczynkę i psa, pozostaje nam trzymać kciuki za powodzenie ich wyprawy! „Gwiazdka z Nieba”, reż. Sofya Nabok, 6’/ EGoFILM 2021 Główną bohaterką jest urocza Orzesznica. Pewnej ciemnej nocy, na polanie, zwierzątko znalazło uśmiechniętą Gwiazdkę, która spadła z nieba. Choć wiele je różniło, od razu się polubiły. Choć cudownie mijał im czas na wspólnej zabawie i zwariowanych tańcach, Orzesznica wiedziała, że miejsce jej przyjaciółki jest na niebie. Poczuła, że nie może jej dłużej zatrzymywać. To krótka historia o próbie powrotu do domu, bezinteresownej pomocy dawanej z serdeczności, o tym że nie należy się poddawać. „Leżące drzewo” (seria: „Żubr Pompik”) reż. Marta Wojciechowska-Witek, 7’ / EGoFilm 2020 Gdzieś w głębinach wielkiej, dzikiej, zielonej puszczy mieszka żubr Pompik. Właściwie to żuberek Pompik, jako że w porównaniu z innymi żubrami jest niewielki, do tego nie tak silny, szybki i skoczny, jak jego rówieśnicy. Niezbyt się nadaje do tradycyjnych żubrzych zabaw w przepychanie rogami, wbęcywanie na drzewa czy żubrzego berka dookoła polany, ma za to inne zainteresowania. Pompik jest bowiem najbardziej ciekawskim ze zwierząt w puszczy. „Kiepski poranek olbrzyma Grzmocicha” (seria: „Wiking Tappi”) reż. Łukasz Kacprowicz, 11’ / EGOFilm 2018 We wspaniałym, magicznym Szepczącym Lesie, który ciągnie się nad brzegami Lodowej Zatoki mieszka wiking Tappi. Nie jest on prawdziwym wikingiem, gdyż ani w głowie mu wymachiwanie mieczem. Jego największą bronią są uśmiech, życzliwość i pomysłowość.
Życzymy owocnej wycieczki 🙂